Poniedziałek – Piątek 9:00 – 19:00 Sobota – Niedziela- NIECZYNNE
ul. Tysiąclecia 82

40-871 Katowice

Fibryna bogatopłytkowa (PRF), Katowice os. Tysiąclecia

Jakie usługi realizuje dentysta Katowice przy os. Tysiąclecia? W naszym gabinecie DENTICON leczymy kompleksowo – specjaliści różnych dziedzin stomatologii skutecznie i bezboleśnie przeprowadzają zabiegi w komfortowych warunkach. Leczenie kanałowe, ortodoncja, usuwanie zębów czy implanty nie mają przed nami żadnych tajemnic.

Ważnym materiałem przydatnym w naszej pracy jest fibryna bogatopłytkowa (PRF – Platelet Rich Fibrin). Stosujemy ją w celu przyspieszenia gojenia oraz uzyskania jak najlepszych efektów leczenia. Fibryna bogatopłytkowa jest koncentratem czynników osocza uzyskiwanym z krwi pacjenta. Jej działanie polega na stymulacji procesu regeneracji przez zwiększoną migrację komórek naprawczych, przyspieszenie powstawania nowych naczyń krwionośnych, zmniejszenie stanu zapalnego oraz dolegliwości bólowych.

Procedura pozyskania fibryny polega na pobraniu bezpośrednio przed lub w trakcie zabiegu krwi pacjenta do probówki oraz umieszczeniu jej w specjalnej wirówce. W rezultacie otrzymuje się frakcję PRF wykorzystywaną do stymulacji gojenia ran.

PRF

Fibryna bogatopłytkowa wykorzystywana jest do:

  • zaopatrzenia zębodołu po ekstrakcji (zapobiega powstaniu tzw. suchego zębodołu),
  • sterowanej regeneracji (augmentacji) kości,
  • podniesienia dna zatoki szczękowej,
  • implantologii,
  • zabiegów periodontologicznych.
Call Now Button