Poniedziałek – Piątek 9:00 – 19:00 Sobota – Niedziela- NIECZYNNE
ul. Tysiąclecia 82

40-871 Katowice

Leczenie kanałowe Katowice os. Tysiąclecia

Jaki lekarz dentysta w Katowicach podejmie się leczenia kanałowego z empatią i skutecznością? Bo przecież właśnie takiego leczenia oczekują pacjenci. Nasz zespół Denticon jest odpowiedzią na potrzeby dorosłych, młodzieży i dzieci. Bezboleśnie, przy indywidualnym podejściu i ze znakomitymi efektami, przeprowadzamy leczenie kanałowe w gabinecie na Osiedlu Tysiąclecia.

Czym jest leczenie kanałowe i co jeszcze warto o nim wiedzieć? Miazga w zdrowym zębie odpowiada za odżywienie struktur zęba oraz za jego unerwienie, jednak po jej zainfekowaniu na skutek próchnicy lub urazu dochodzi do rozwoju stanu zapalnego, który objawia się bólem oraz często towarzyszącym obrzękiem. Nowoczesne technologie wykorzystywane w Denticon w Katowicach pomagają zminimalizować ból związany z leczeniem kanałowym (zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym) i przeprowadzić niemal wszystkie etapy zabiegu w czasie jednej wizyty. W trakcie leczenia wykorzystywany jest specjalistyczny mikroskop, dzięki któremu oferowane przez nas leczenie kanałowe jest precyzyjne i skuteczne.

leczenie kanałowe katowice

Leczenie kanałowe realizowane jest w kilku etapach:

Etap I: Badanie i dokładna diagnostyka

Stosując system radiowizjografii cyfrowej (RTG) oceniamy anatomię zęba oraz stopień zniszczenia tkanek. Używane w naszym gabinecie aparaty do zdjęć RTG to nowoczesne sprzęty emitujące minimalną dawkę promieniowania. Badanie jest szybkie i bezpieczne.

Etap II: Izolacja zęba oraz otwarcie komory

Po wykonaniu znieczulenia lekarz stomatolog zakłada specjalną ochronną gumę- koferdam. Chroni ona kanały przed zakażeniem bakteriami z jamy ustnej, a pacjenta przed działaniem środków chemicznych stosowanych do płukania kanałów. Następnie lekarz stomatolog otwiera komorę zęba, a po dojściu do kanałów oczyszcza je. Następnie lekarz stomatolog otwiera komorę zęba, a po dojściu do kanałów oczyszcza je.

Etap III: Opracowanie kanałów zębowych przy wykorzystaniu mikroskopu lub lup zabiegowych

Za pomocą specjalnych narzędzi kanał jest kompletnie oczyszczany ze zbędnej miazgi i toksyn bakteryjnych. Dokładność opracowania kanałów na całej długości sprawdzana jest przez lekarza stomatologa przy pomocy endometru oraz mikroskopu lub lup stomatologicznych. Podczas opracowania kanały są obficie płukane środkami dezynfekującymi i aktywowane ultradźwiękami. Gwarantuje to dokładne oczyszczenie wnętrza zęba i zapobiega nawrotom infekcji.

Etap IV: Osuszenie kanałów i ich wypełnienie

Leczone kanały są dokładnie osuszane i wypełniane biozgodnym materiałem- gutaperką. Kontrolne zdjęcie RTG sprawdza poprawność wypełnienia kanałów i pozwala zakończyć leczenie kanałowe.

Etap V: Trwała odbudowa zęba

W zależności od stopnia utraty tkanek zęba lekarz stomatolog dobiera indywidualnie rodzaj odbudowy.

Jeśli interesują Cię także inne dziedziny i usługi, np. chirurgia stomatologiczna w Katowicach, zapraszamy do gabinetu Denticon. Zakres proponowanych przez nas działań jest szeroki, dzięki czemu pacjenci otrzymują kompleksową pomoc.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego komputerowego znieczulenia zabieg leczenia kanałowego jest w całości bezbolesny, a pacjent przez cały czas trwania wizyty czuje się komfortowo.

Nowoczesne technologie stosowane w DENTICON umożliwiają przeprowadzenie całego leczenia kanałowego w ciągu jednej wizyty w większości przypadków.

Po wykonaniu leczenia endodontycznego gwarancją najlepszego i długoterminowego efektu leczenia jest wzmocnienie zęba wkładem koronowo-korzeniowym oraz rekonstrukcja korony zęba za pomocą uzupełnienia protetycznego.

Istnieje również możliwość, że przez jakiś czas po zabiegu pacjent może odczuwać nadwrażliwość zęba, utrzymującą się od kilku godzin do kilku dni. Wszystkie związane z leczeniem dolegliwości bólowe można załagodzić za pomocą ogólnodostępnych środków przeciwbólowych.

Call Now Button