Poniedziałek – Piątek 9:00 – 19:00 Sobota – Niedziela- NIECZYNNE
ul. Tysiąclecia 82

40-871 Katowice

Stomatolog dziecięcy Katowice os. Tysiąclecia

Stomatolog dziecięcy specjalizuje się w leczeniu chorób zębów najmłodszych pacjentów, ale co ważniejsze – dobrze się z nimi dogaduje! Dzieci to wymagający, zdeterminowani, a jednocześnie bardzo sympatyczni pacjenci, którzy zawsze są mile widziani i traktowani ze szczególną troską. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko leczył empatyczny dentysta Katowice, koniecznie zapoznaj się z ofertą usług naszego gabinetu. Poza skutecznością leczenia, zapewniamy też dziecku opiekę i komfort. W oczekiwaniu na wizytę nigdy nie pozostawiamy dziecka samego. Zawsze znajduje się pod troskliwą opieką naszego zespołu, który zapewni mu rozrywkę.

W przypadku, gdy leczenie jest nieuniknione, mogą być Państwo spokojni o swoje pociechy. Każdy stomatolog z gabinetu DENTICON, podobnie jak asystentki, zajmie się dzieckiem tak, aby nie poczuło ani strachu, ani żadnego dyskomfortu związanego z wizytą. Chcąc stworzyć przyjacielską relację z najmłodszymi pacjentami, zachęcamy do skorzystania z wizyt adaptacyjnych, podczas których przybliżymy, jak dbać o własny uśmiech i na czym polegają wizyty u dentysty. Chcemy, aby dzieci traktowały wizytę u stomatologa jako zabawę, lecz nie zapominamy również o skutecznym i bezbolesnym leczeniu. W naszej praktyce udzielamy pomocy zarówno w zakresie profilaktyki (fluoryzacja zębów, lakowanie), jak i stomatologii zachowawczej oraz endodoncji stosując bezbolesne znieczulenie komputerowe. Zabiegi wykonujemy również przy wykorzystaniu gazu rozweselającego (sedacja wziewna). Jest to w pełni bezpieczna metoda, doskonale potrafiąca zniwelować stres związany z wizytą.

Jeśli niepokoi Państwa nieprawidłowe ułożenie zębów u dziecka zapraszamy na konsultacje ortodontyczne. Ortodoncja wdrożona w najmłodszych latach przynosi najlepsze efekty. Jednocześnie to dobry krok do uniknięcia potencjalnych chorób – np. częstej próchnicy wskutek stłoczenia zębów i akumulacji płytki bakteryjnej.

Funny girl showing teeth through a magnifying glass, isolated on white

Pierwsza wizyta u stomatologa jest niezwykle istotna dla dziecka – jej przebieg na długo pozostanie w pamięci małego pacjenta i będzie miał olbrzymi wpływ na przyszłą współpracę z lekarzem dentystą. Zalecamy, aby pierwsza wizyta miała miejsce zaraz po pojawieniu się pierwszych ząbków u dziecka, około 6-8 miesiąca życia. Dentysta dziecięcy jest przygotowany do współpracy z maluchami, dlatego rodzice mogą być spokojni. Jednocześnie zaleca się, aby to również rodzice dbali o przygotowanie do wizyt podczas zwykłych rozmów. Stomatologiem nie należy straszyć – warto przedstawiać wizytę u dentysty jako źródło pomocy. W takiej sytuacji nawet usuwanie zębów nie budzi w dziecku lęku. 

Wizyty kontrolne dziecka powinny odbywać się z częstotliwością co 3-6 miesięcy w zależności od potrzeb. Regularne spotkania w DENTICON budują zaufanie i sprawiają, że dzieci czują się bezpiecznie. Umożliwiają one również wykrycie wszelkich niechcianych zmian już na wczesnym etapie i rozpoczęcie ich leczenia. W trakcie wizyt pokazujemy jak dbać o higienę jamy ustnej, co zapobiega m.in. rozwojowi próchnicy w przyszłości. Na koniec wizyty dzielny pacjent otrzymuje nagrodę.

Call Now Button