Poniedziałek – Piątek 9:00 – 19:00 Sobota – Niedziela- NIECZYNNE
ul. Tysiąclecia 82

40-871 Katowice

Choroby przyzębia - leczenie paradontozy, Katowice os. Tysiąclecia

W gabinecie stomatologicznym DENTICON w Katowicach (os. Tysiąclecia) precyzyjnie diagnozujemy i leczymy choroby przyzębia. Dziedzina stomatologii zajmująca się tym zagadnieniem nosi nazwę periodontologii. Pojawiające się stany zapalne i choroby spowodowane są mnogością bakterii, które pojawiają się najczęściej z powodu niewłaściwej higieny jamy ustnej.

Choroby przyzębia – leczenie paradontozy

Leczenie paradontozy ma różne etapy – w zależności od stopnia zaawansowania stanu zapalnego. W łagodnych przypadkach wystarczy usunąć kamień nazębny i przestrzegać zasad prawidłowej higieny zębów i całej jamy ustnej. W cięższych sytuacjach stomatolog może również podjąć decyzję o oczyszczaniu powierzchni korzeni zębów. Zaawansowane leczenie paradontozy obejmuje też uzupełnienie ubytków kostnych. 

Bonding Katowice

Wysokiej jakości sprzęt stomatologiczny

W DENTICON stomatolog Katowice przeprowadza leczenie paradontozy wyłącznie przy użyciu nowoczesnego, renomowanego sprzętu. Pomagamy pacjentom w przywróceniu im zdrowego przyzębia, bo ładny uśmiech to nie tylko zdrowe zęby, ale też zdrowe dziąsła. Na miejscu dysponujemy urządzeniami potrzebnymi do diagnostyki i leczenia. Dzięki temu pacjenci przychodzący do naszego gabinetu mogą liczyć na kompleksową opiekę. 

Choroby przyzębia początkowo objawiają się bolesnością tkanek, krwawieniem z dziąseł i ich obrzękiem. Jeśli bakterie rozwiną się także w kieszonkach dziąsłowych, objawem choroby będzie nieprzyjemny zapach z ust, na skutek pojawienia się treści ropnej.

Choroby przyzębia leczone są poprzez regularne usuwanie osadu i kamienia nazębnego, a w trudnych przypadkach – także oczyszczenie powierzchni korzeni zębów. Aby zapobiec paradontozie, pacjent zobowiązany jest do dokładnej i częstej higieny jamy ustnej. 

Nieleczone choroby przyzębia mogą doprowadzić do wypadania zębów. Utrata ich stabilności objawia się też wcześniej problemami z mówieniem i żuciem pokarmów. 

Call Now Button