Poniedziałek – Piątek 9:00 – 19:00 Sobota – Niedziela- NIECZYNNE
ul. Tysiąclecia 82

40-871 Katowice

Wybielanie zębów, Katowice os. Tysiąclecia

W Denticon przy ul. Tysiąclecia w Katowicach oferujemy wybielanie zębów, czyli.   minimalnie inwazyjny zabieg pozwalający na pozbycie się przebarwień i rozjaśnienie uśmiechu. W zależności od struktury szkliwa możliwe jest uzyskanie 2-3 krotnie jaśniejszego koloru zęba, który utrzymuje się od 1 do 3 lat w zależności od nawyków żywieniowych. Zabieg może być przeprowadzony u każdego pacjenta powyżej 16 roku życia. W naszej Praktyce stosujemy dwie metody wybielania zębów – profesjonalne wybielanie jednowizytowe amerykańskim systemem Beyond oraz wybielanie nakładkowe preparatem Opalescence. Podczas powyższych zabiegów wykorzystywane są nieszkodliwe dla zębów i dziąseł substancje nadtlenku karbamidu, co jest gwarancją bezpieczeństwa i komfortu. Każdy członek naszego zespołu stomatologów zadba o to, aby wybielanie przebiegało skutecznie i komfortowo. Nasz gabinet dentystyczny Katowice – Denticon oferuje pełen zakres usług – m.in. leczenie kanałowe i usuwanie ósemek. Pacjentom, którym w szczególności zależy na estetyce uśmiechu oferujemy także usługi stomatologiczne takie jak nowoczesna protetyka (licówki kompozytowe, licówki porcelanowe), implanty zębowe, ortodoncja.

wybielanie zebow katowice

Wybielanie zębów BEYOND należy do jednego z najbardziej popularnych systemów wybielania zębów na świecie. Jest to zabieg jednowizytowy, polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło specjalnego akceleratora. Jest to zabieg szybki i zarazem bardzo skuteczny, przez co często preferowany przez naszych pacjentów. Wybielanie zębów metodą Beyond trwa około 1 godziny. 

Substancją aktywną żelu wybielającego jest nadtlenek wodoru. Zawiera on również w swoim składzie substancje zabezpieczające zęby przed nadmierną nadwrażliwością podczas zabiegu. Światło emitowane przez akcelerator ma za zadanie znaczne przyspieszenie procesu wybielania przez zwiększenie częstotliwości reakcji chemicznych. Po zabiegu zęby stają się jaśniejsze od 5 do 14 odcieni według skali Vita, a efekt wybielania pozostaje widoczny przez minimum 2 lata. 

Wybielanie OPALESCENCE to metoda wybielania nakładkowego. Składa się ona z 2 etapów. W pierwszej kolejności lekarz dentysta po badaniu i zakwalifikowaniu pacjenta do wybielania pobiera wyciski, na podstawie których technik wykonuje indywidualnie dopasowane nakładki. Tylko tak przygotowane szyny przylegają dość dokładnie, by chronić powierzchnię zębów pokryte preparatem przed kontaktem ze środowiskiem jamy ustnej i śliną. Jest to niezbędne, bo enzymy zawarte w ślinie szybko doprowadzają do inaktywacji środków wybielających.

Następnie wybielanie zębów pacjent przeprowadza sam w warunkach domowych. Po dokładnym oczyszczeniu zębów aplikuje on otrzymany preparat Opalescence na indywidualne nakładki i umieszcza je w jamie ustnej, delikatnie dociskając do zębów. Zaleca się stosowanie nakładek na noc. W przypadku wystąpienia nadwrażliwości czas noszenia nakładek można skrócić do 2 godzin (można również zrobić jednodniową przerwę w wybielaniu). Po założeniu nakładek, nie należy jeść posiłków ani pić.

Czas trwania całej kuracji jest indywidualny. W większości wystarcza okres 2 tygodni. Po przeprowadzonej procedurze – kiedy wybielanie jest już satysfakcjonujące – należy zgłosić się na wizytę kontrolną. Lekarz ponownie wykona zdjęcia i porówna je ze stanem początkowym zębów

Wybielanie zębów to zabieg, na który decydują się osoby z przebarwieniami szkliwa. Wyróżniamy przebarwienia pochodzenia endogennego i egzogennego. Pierwsze z nich powstają na skutek wbudowania substancji barwnikowych w twarde tkanki zęba. Przyczyny ogólnoustrojowe takich przebarwień to między innymi przedawkowanie fluoru lub antybiotyków tetracyklinowych podczas rozwoju zębów.  Mogą być też związane z chorobami ogólnoustrojowymi, dziedzicznymi lub wynikać z zaburzeń metabolizmu. Przebarwienia egzogenne są wynikiem przylegania substancji barwnikowych i pigmentów do powierzchni zęba. Przebarwienia te są dość łatwe do usunięcia. Źródłem tych barwników w diecie są np. kawa, herbata, czerwone wino, buraki, kurkuma, sosy curry, czekolada i kakao. Również palenie papierosów powoduje powstanie nieestetycznych osadów, które skłaniają do decyzji o wybielaniu. 

Wybielanie zębów może spowodować lekką nadwrażliwość pozabiegową na bodźce termiczne. Jest ona przemijająca, co oznacza, że ustępuje w ciągu kilku dni po przeprowadzeniu wybielania. Aby zniwelować te niewielkie dolegliwości, zalecamy stosowanie specjalnego preparatu aplikowanego w naszym gabinecie, nakładki lub specjalne pasty do zębów.

Wypełnienia zębów i uzupełnienia protetyczne nie ulegają wybieleniu, dlatego po około 2 tygodniach od zabiegu należy je wymienić stosownie do otrzymanego koloru pozostałych zębów.

Czy zakończone wybielanie zębów wymaga przestrzegania jakiś zasad? Po zabiegu wybielania należy powstrzymać się od jakiegokolwiek picia czy jedzenia przez 2 godziny. Nie należy również żuć gumy, myć lub płukać zębów. Dopuszczalne jest wypicie niewielkiej ilości czystej wody.

Co zrobić, aby wybielanie zębów zakończyło się długotrwałym efektem? Czy można przedłużyć rezultaty? Podstawowym zaleceniem umożliwiającym uzyskanie lepszego i trwalszego efektu jest tzw. biała dieta. Nie jest to nic innego, jak sposób odżywiania eliminujący z jadłospisu wszelkie produkty, które potencjalnie mogą zabarwić świeżo wybielone szkliwo zębów. W ciągu 48 godzin nie jest wskazane jedzenie produktów ani picie napojów, których barwniki mogą osadzić się na chropowatej po wybielaniu powierzchni zęba.

Czy są sytuacje, w których wybielanie zębów nie jest zalecane? Jedyne choroby ogólnoustrojowe będące rzeczywistym przeciwwskazaniem do wybielania to rzadkie schorzenia genetyczne i metaboliczne. Przeciwwskazaniem miejscowym jest czynny proces próchnicowy czy uszkodzenie struktury zębów.

MIT NR 1: Wybielanie zębów osłabia ich szkliwo.

Przeprowadzone liczne badania kliniczne wykazały nieszkodliwość zabiegu dla struktury tkanek twardych zębów. Wybielanie zębów nie powoduje, że zmianie ulega wytrzymałość szkliwa na ścieranie. Stopień zmineralizowania i twardość szkliwa również pozostają na tym samym poziomie. Dla zmniejszenia mineralizacji i rozpuszczania kryształów szkliwa potrzebny jest spadek pH (obserwowany m.in. w przebiegu choroby próchnicowej). Podczas profesjonalnego wybielania pH jest na wyższym poziomie – nie ma ryzyka osłabienia szkliwa.

MIT NR 2: Pasty i paski wybielające z apteki i drogerii skutecznie wybielają zęby.

Preparaty dopuszczone do ogólnodostępnego obrotu w Unii Europejskiej mają bardzo niskie stężenie nadtlenku wodoru rzędu około 0,1%. Nie są one w stanie wybielić zębów, bo związek ten od razu jest inaktywowany przez enzymy zawarte w ślinie. Mogą one usuwać jedynie bardzo powierzchowne przebarwienia zewnętrzne, jednak podobny efekt daje dokładne szczotkowanie zębów zwykłą pastą. Tylko profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym gwarantuje satysfakcjonujący i długotrwały efekt.  

Call Now Button