Poniedziałek – Piątek 9:00 – 19:00 Sobota – Niedziela- NIECZYNNE
ul. Tysiąclecia 82

40-871 Katowice

Stomatologia dziecięca, Katowice

Dzieci to wymagający, zdeterminowani, a jednocześnie bardzo sympatyczni pacjenci, którzy zawsze są mile widziani i specjalnie traktowani w naszej Praktyce. W oczekiwaniu na wizytę nigdy nie pozostawiamy dziecka samego. Zawsze znajduje się pod troskliwą opieką naszego zespołu, który zapewni mu rozrywkę.

W przypadku gdy leczenie jest nieuniknione, mogą być Państwo spokojni o swoje pociechy. Każdy stomatolog oraz asystentki zajmą się Państwa dzieckiem tak, aby nie poczuło strachu, ani żadnego dyskomfortu związanego z wizytą. Chcąc stworzyć przyjacielską relację z najmłodszymi pacjentami, zachęcamy do skorzystania z wizyt adaptacyjnych, podczas których przybliżymy, jak dbać o własny uśmiech. Chcemy, aby dzieci traktowały wizytę u stomatologa jako zabawę, lecz nie zapominamy również o skutecznym i bezbolesnym leczeniu. W naszej praktyce udzielamy Państwa pociechom pomocy w zakresie profilaktyki (fluoryzacja zębów, lakowanie), jak i stomatologii zachowawczej oraz endodoncji.


Zabiegi wykonujemy również przy wykorzystaniu gazu rozweselającego (sedacja wziewna). Jest to w pełni bezpieczna metoda, doskonale potrafiąca zniwelować stres związany z wizytą. 

Funny girl showing teeth through a magnifying glass, isolated on white

Pierwsza wizyta u stomatologa jest niezwykle istotna dla dziecka – jej przebiegu na długo pozostanie w pamięci małego pacjenta i będzie miał olbrzymi wpływ na przyszłą współprace z lekarzem dentystą. Zalecamy, aby pierwsza wizyta miała miejsce zaraz po pojawieniu się pierwszych ząbków u dziecka, około 6-8 miesiąca życia.

Wizyty kontrolne dziecka powinny odbywać się co około 3-6 miesięcy w zależności od potrzeb. Regularne spotkania budują zaufanie i sprawiają, że dzieci czują się bezpiecznie. Umożliwiają one również wykrycie wszelkich niechcianych zmian już na wczesnym etapie i ich leczenie. W trakcie nich pokazujemy jak dbać o higienę jamy ustnej co zapobiega m.in. rozwojowi próchnicy w przyszłości. Na koniec wizyty dzielny pacjent otrzymuje nagrodę.

Call Now Button