Poniedziałek – Piątek 9:00 – 19:00 Sobota – Niedziela- NIECZYNNE
ul. Tysiąclecia 82

40-871 Katowice

Dezynfekcja i sterylizacja

Każdy profesjonalny i zaufany dentysta Katowice przykłada wagę nie tylko do jakości przeprowadzanego zabiegu, lecz także do bezpieczeństwa swoich pacjentów, a co za tym idzie jakości dezynfekcji i sterylizacji narzędzi. W naszym gabinecie DENTICON używana jest myjka ultradźwiękowa, która szybko i skutecznie oczyszcza narzędzia i wiertła stomatologiczne. Na wyposażeniu mamy również Autoklaw renomowanej niemieckiej firmy Melag Vacuklav odpowiadający za sterylizację.

Myjka ultradźwiękowa i Autoklaw Melag Vacukav

 

Myjka ultradźwiękowa wykorzystuje w swoim działaniu fale o wysokiej częstotliwości. Kiedy pod wpływem ciśnienia dochodzi do kawitacji (gwałtownej przemiany z fazy ciekłej w fazę gazową) możliwe jest oczyszczanie narzędzi. 

Melag Vacuklav  to z kolei przestrzenny autoklaw, który cechuje chłodzenie pompy próżniowej za pomocą wody. Dzięki temu, sprawdza się w gabinetach stomatologicznych, w których trzeba wykonać kilka procesów sterylizacyjnych jednocześnie. W porównaniu z poprzednimi modelami, Vacuklav ma głębszą komorę i zwiększoną pojemność.

Dezynfekcja i sterylizacja

Nowoczesny gabinet stomatologiczny w Katowicach

 

Sprawdzone i skuteczne metody dezynfekcji i sterylizacji eliminują ryzyko zakażeń i powikłań po zabiegach. W DENTICON stawiamy na praktyczny i nowoczesny sprzęt, aby zapewnić naszym pacjentom maksymalne bezpieczeństwo. Podobnymi zasadami kierujemy się podczas przeprowadzania zabiegów. Oferujemy m.in. znieczulenie komputerowe, zapewniające precyzję podawania znieczulenia i komfort pacjentów.

Call Now Button