Poniedziałek – Piątek 9:00 – 19:00 Sobota – Niedziela- NIECZYNNE
ul. Tysiąclecia 82

40-871 Katowice

Usuwanie kamienia nazębnego Katowice, os. Tysiąclecia

Usuwanie kamienia, lakierowanie zębów czy fluzoryzacja to zabiegi, o których warto pamiętać! Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego bardzo ważne jest zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej i regularne przeglądy stomatologiczne. Profesjonalna kontrola stanu uzębienia umożliwia wyeliminowanie zagrożenia już we wczesnym stadium, co jest kluczem do posiadania pięknego i zdrowego uśmiechu. Zalecamy odbywanie wizyt kontrolnych połączonych z zabiegami profilaktycznymi – skaling (usuwanie kamienia nazębnego), piaskowanie zębów, fluoryzacja. Tego typu zabiegi powinny być wykonywane  co 6 miesięcy.

Profesjonalne oczyszczanie zębów z osadów oraz kamienia nazębnego, wdrożenie indywidualnie dobranego programu profilaktyki i higieny jamy ustnej pozwala na eliminację problemów, takich jak przykry zapachu z ust (halitoza), przebarwienia zębów (z powodu picia kawy, herbaty, palenia papierosów itp.), a także zapobiega próchnicy, chorobom przyzębia oraz innym chorobom jamy ustnej. Fluoryzacja znana jest szczególnie dzieciom, które raz na jakiś czas mają ją wykonywaną w szkole. Jednak w warunkach gabinetu stomatologicznego jest ona przeprowadzona najbardziej profesjonalnie. Za przykładem dzieci powinni iść także rodzice – fluoryzacja, usuwanie kamienia czy lakierowanie zębów to zabiegi dla pacjentów w każdym wieku.

Skaling zębów to usuwanie kamienia nazębnego osadzającego się głównie w rejonie szyjek zębowych. Odbywa się on za pomocą narzędzi ultradźwiękowych – skalerów, które przykładane są do miejsc nagromadzonych złogów. Emitowane mikrodrgania powodują rozpad kamienia i oczyszczenie powierzchni zębów. Zabieg jest bezpieczny i zazwyczaj bezbolesny. W razie wystąpienia dolegliwości bólowych na życzenie pacjenta podajemy znieczulenie.

Piaskowanie to zabieg polegający na usunięciu osadów (z kawy, herbaty, papierosów) niemożliwych do oczyszczenia w warunkach domowych. Stosuje się do tego celu specjalny proszek, kierowany na powierzchnię zębów pod dużym ciśnieniem. Procedura ta jest bardzo skuteczna, a przy tym delikatna dla dziąseł i szkliwa zębów.

Fluoryzacja to zabieg mający na celu zabezpieczenie zębów i wzmocnienie ich szkliwa cienką warstwą fluoru. Polega ona na aplikacji preparatu o dużym stężeniu fluoru na powierzchnię zębów, który wbudowuje się w szkliwo i zmniejsza podatność zębów na próchnicę.
Stosowane przez nas specjalne preparaty dla gabinetów stomatologicznych posiadają odpowiednie stężenie fluoru i działają o wiele efektywniej niż w przypadku fluoru zawartego w tradycyjnych pastach do zębów. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny dla pacjentów, również tych najmłodszych.

Call Now Button