Poniedziałek – Piątek 9:00 – 19:00 Sobota – Niedziela- NIECZYNNE
ul. Tysiąclecia 82

40-871 Katowice

Co to jest Bonding Zębów – kiedy jest wskazany i jakie są efekty?

Piękny i olśniewający uśmiech to marzenie niejednej osoby. W ofercie Twojego gabinetu dentystycznego przewinął się bonding zębów i nie wiesz, co to jest? To prosta i bezinwazyjna metoda na poprawienie drobnych uszczerbków uzębienia oraz pozbycie się uporczywych przebarwień. Pozwól, by dentysta z Katowic Denticon wzniósł Twój uśmiech na najwyższy poziom.

Co to jest bonding zębów?

Co to znaczy, że dentysta wykonuje bonding zębów? W praktyce po prostu przywraca ładny uśmiech oraz odbudowuje uzębienie. Bonding to alternatywa dla licówek porcelanowych. Stosuje się tutaj kompozyt czyli specjalny rodzaj żywicy, który nakłada się na ząb wymagający nadbudowania, czy zamaskowania przebarwień. Zabieg z reguły przeprowadzany jest podczas jednej wizyty, a czas jej trwania jest uzależniony od zakresu prac. Bonding zębów jest w zasadzie bezbolesny i nie wymaga nawet stosowania znieczulenia.

Jakie efekty daje bonding zębów?

Efekty bondingu zębów są widoczne od razu po wizycie u dentysty – kształt zęba jest skorygowany, a kolor jaśniejszy. Bonding sprawia, że Twoje zęby są równe, mają ładny kształt i jednolity kolor. Co ważne, jeśli z czasem zdecydujesz się na inną metodę odbudowy, to bez problemu można powrócić do stanu sprzed zabiegu. Trzeba pamiętać, że choć efekty bondingu zębów są satysfakcjonujące, to nie jest to zabieg permanentny. Kompozyt może się kruszyć i przebarwiać, a jego trwałość szacuje się na około 5 lat. Aby jak najdłużej cieszyć się efektami bondingu zębów, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Jak dbać o uzębienie po zabiegu?

  • regularnie szczotkuj i nitkuj zęby oraz płucz jamę ustną,
  • unikaj barwiących produktów spożywczych m.in. kawy, wina,
  • ogranicz palenie papierosów.

Dobrym pomysłem będzie poddanie się raz na jakiś czas zabiegowi piaskowania oraz polerowania kompozytu.

U kogo sprawdzi się bonding?

Bonding zębów to dobre rozwiązanie dla osób borykających się z niewielkimi problemami estetycznymi uzębienia. Sprawdzi się on w przypadku zębów o nieprawidłowym kształcie, kolorze lub nierównej powierzchni. Bonding zębów to także sprawdzony sposób na pozbycie się diastemy. Ten zabieg może być wykonany tylko na zdrowych zębach, więc w przypadku próchnicy trzeba zacząć od leczenia.

Bonding zębów — cena?

Już wiesz, co to jest bonding zębów, a teraz chciałbyś wiedzieć, jaka jest cena tego zabiegu? Jest to dużo tańsze rozwiązanie, niż licówki porcelanowe. Należy jednak przy tym pamiętać, że jest to rozwiązanie nieco mniej trwałe. Bonding w Katowicach to koszt uzależniony od wielu czynników. W naszym gabinecie cena tego zabiegu oscyluje między 350 a 450 zł za jeden ząb.

Jeśli poszukujesz dentysty w Katowicach, który kompleksowo zatroszczy się o stan Twojego uzębienia, to zapraszamy do Denticon. Nasza wykwalifikowana kadra doświadczonych stomatologów bezboleśnie przeprowadzi Cię przez każdy zabieg i doradzi, jak pielęgnować zęby. Zapraszamy!

Leave a Comment

Call Now Button